three) Way more impressive than a tea, for the reason that just about every little bit is absorbed (that means the dose is often diminished which can be way more affordable). Together with the preparation process I have outlined you could get 4 decades worthy of of material for approximately $200 (4 a long time if you probably did it each weekend).